Rok szkolny 2016/2017 Rok szkolny 2015/2016    Rok szkolny 2014/2015

Rok szkolny 2013/2014- I semestr            Rok szkolny 2013/2014- II semestr

Spotkanie z Prezydentem RP

Nauczyciele i uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Zawadzkiem z dumą przyjęli zaproszenie z Kancelarii Prezydenta RP na uroczyste obchody Dnia Flagi. Wyróżnienie naszej szkoły zaproszeniem było podziękowaniem za zaangażowanie w akcje propagowania polskich rocznic niepodległościowych. PG nr 1 w Zawadzkiem aktywnie uczestniczyło m.in. w prezydenckiej akcji  „Kotylion”  z okazji Święta Niepodległości.

2 maja 2012 r. jako jedyna delegacja szkół z województwa opolskiego zawitaliśmy w stolicy. Wysiedliśmy na placu teatralnym i udaliśmy się pod pałac prezydencki, gdzie nie ominęła nas kontrola BOR. Ku naszej ogromnej radości udało nam się zrobić sobie zdjęcie z panem Tomaszem Majewskim – słynnym polskim kulomiotem. Okazało się, że pod pałac dotarliśmy jako pierwsi  z zaproszonych 17 szkół. To pozwoliło nam zająć dogodne miejsce, jak najbliżej stanowiska, z którego miał przemawiać prezydent. Mieliśmy także okazję zobaczyć m.in.: Michała Żewłakowa, Leszka Blanika, Roberta Korzeniowskiego czy panią Irenę Szewińską. Tuż przed godziną 1200 do gości wyszedł Bronisław Komorowski. Powitał zgromadzone jednostki wojskowe, młodzież, harcerzy, zasłużonych dla państwa oraz przedstawicieli Polonii. Po krótkiej przemowie odnośnie polskich symboli narodowych, przeszliśmy do najważniejszego punktu programu – wręczenia biało-czerwonych flag przedstawicielom poszczególnych organizacji i grup. Również uczennica naszej szkoły – Monika Wąsik - miała zaszczyt odebrać ją z rąk pana prezydenta. Przy uściśnięciu dłoni Bronisław Komorowski przekazał jej pozdrowienia dla całej naszej społeczności, a także szczególne pozdrowienia dla pana Sławomira Szmala. Po całej uroczystości wszyscy młodzi zostali zaproszeni do ogrodów prezydenckich na poczęstunek. Następnie udaliśmy się na krótkie zwiedzanie stolicy. Mieliśmy przyjemność ujrzeć Stadion Narodowy, Zamek Królewski i Grób Nieznanego Żołnierza. Jednocześnie ciągle odbieraliśmy telefony od naszych bliskich, gdyż okazało się, że byliśmy w telewizji. Niestety wkrótce nasza wyprawa dobiegła końca i nadszedł czas, by wracać do domu.

Jesteśmy bardzo dumni, że zostaliśmy wybrani przez pana prezydenta jako jedni z nielicznych do uczczenia wraz z nim tego święta, a otrzymana przez nas flaga będzie zamieszczona na honorowym miejscu.

Monika Wąsik kl. III c

Uczymy się nie dla szkoły

Lecz dla życia

Seneka

UROCZYSTOŚĆ OTWARCIA NOWEGO BUDYNKU GIMNAZJUM

Od 1 września 2010 roku uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Zawadzkiem mają do dyspozycji piękny, nowoczesny obiekt, którego oficjalne otwarcie nastąpiło 19 października 2010 r. podczas uroczystej akademii. Z tej właśnie okazji do Publicznego Gimnazjum  nr 1 zaproszeni zostali wyjątkowi goście. W ich gronie znaleźli się  m.in. przedstawiciele wszystkich szczebli władz samorządowych: Burmistrz Zawadzkiego pan Mariusz Stachowski, Starosta Strzelecki pan Józef Swaczyna, Wicemarszałek Województwa Opolskiego pan Józef Kotyś oraz Kurator opolskiej oświaty pani Halina Bilik. Nie zabrakło również przedstawicieli placówek oświatowych z terenu naszej gminy, rodziców oraz wielu innych zaproszonych gości.

Uroczystość oficjalnego otwarcia budynku nowego gimnazjum rozpoczęła się              o godzinie 1200. Wszyscy zgromadzili się przed głównym wejściem szkoły gdzie przywitani zostali przez prowadzących uroczystość nauczycieli: panią Victorię Początek oraz pana Janusza Szygułę. Po krótkim wystąpieniu dyrektora PG nr 1 pani Róży Paprotnej nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi, dokonane przez Burmistrza Zawadzkiego, Opolskiego Kuratora Oświaty, Starostę Strzeleckiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej oraz Dyrektora PG nr 1. Ten symboliczny akt stał się momentem oficjalnego otwarcia nowej szkoły. Poświęcenie budynku przez księży miejscowych parafii: ks. Bernarda Kotulę oraz ks. Joachima Bombę podkreśliło wyjątkowy charakter tego wydarzenia.

Główna część uroczystości odbyła się w auli gimnazjalnej, gdzie po przemówieniach dyrektora oraz zaproszonych gości, odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na gimnazjalistów. Uczniowie po złożeniu przysięgi otrzymali akty przyjęcia w poczet społeczności gimnazjalnej. Oficjalna część imprezy zakończyła się artystycznym występem młodzieży, która pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego, pani Victorii Początek, przygotowała pełen tajemniczości i efektownych momentów słowno-muzyczny spektakl dla wrażliwych odbiorców. Mówiący o wartościach niezwykle istotnych w życiu młodego człowieka program artystyczny wywołał aplauz, a nastrojowa aranżacja wnętrza i starannie przygotowana dekoracja przykuły uwagę gości. Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił szkolny zespół wokalno-instrumentalny prowadzony przez pana Piotra Piekarskiego.

Po tych duchowych przeżyciach zgromadzeni goście mieli okazję zwiedzenia szkoły    oraz możliwość zapoznania się z miejscem nauki i doskonalenia zawadczańskich gimnazjalistów. Przybyli korzystali również z możliwości pozostawienia śladu swojej obecności w formie wpisu do księgi pamiątkowej. Na parterze budynku przygotowano poczęstunek w formie szwedzkiego stołu

Ten wyjątkowy dzień na zawsze wpisze się w karty naszej lokalnej historii. Jednak najmilej będą go wspominać gimnazjaliści, którzy po latach oczekiwań mają wreszcie odpowiednie warunki do nauki, rozwoju swoich pasji, talentów oraz pielęgnowania tradycji,   a także pedagodzy z utęsknieniem czekający na stwarzające nowe możliwości miejsca pracy.