XVI KONKURS ORTOGRAFICZNY

13 czerwca br. odbył się finał XVI MIĘDZYGMINNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO O TYTUŁ MISTRZA ORTOGRAFII dla gimnazjalistów, nad którym patronat honorowy pełni Burmistrz Strzelec Opolskich. Gospodarzem przedsięwzięcia było Publiczne Gimnazjum nr 1 w Strzelcach Opolskich. Celem konkursu jest propagowanie kultury języka polskiego i szerzenie wśród młodzieży nawyku pracy nad poprawnością językową. Podczas zmagań konkursowych gimnazjaliści pisali dyktando, a następnie zmagali się z zadaniami dotyczącymi różnych zasad ortograficznych i interpunkcyjnych. Uczennica naszej szkoły Aleksandra Prus z klasy 2b ortografię zna świetnie, co potwierdziła zajęciem II miejsca w ww. konkursie. Gratulujemy

Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

Michał Krafczyk uzyskał tytuł finalisty w organizowanym pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego oraz Opolskiego Kuratora Oświaty – Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Konkurs ten przeprowadzany jest w dwóch etapach: szkolnym oraz wojewódzkim. Jego celem jest zainteresowanie młodzieży wiedzą o samorządzie, jej przygotowaniu do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym oraz utrwaleniu tożsamości gmin, powiatów i województwa. Michał był jedynym reprezentantem naszej gminy, który zakwalifikował się do finału wojewódzkiego. Gratulujemy!

Młodzież recytuje poezję

W 2016 roku po raz dwudziesty drugi TSKN zorganizowało Konkurs Recytatorski „Jugend trägt Gedichte vor” - „Młodzież recytuje poezję”, w czasie którego uczniowie prezentowali utwory poetyckie w języku niemieckim. Celem konkursu jest popularyzacja poezji niemieckojęzycznej (ze szczególnym uwzględnieniem poezji związanej ze Śląskiem) oraz propagowanie piękna żywego słowa. Nasza uczennica Paulina Buczek z klasy 3c zajęła 3 miejsce w etapie gminnym ww. konkursu. Gratulujemy!

Ogólnopolski Konkurs  GALILEO

Dnia 3 marca 2016 roku odbył się Ogólnopolski Konkurs GALILEO. W konkursie matematycznym wzięło udział 435 uczniów klas pierwszych gimnazjów z całego kraju, 399 klas drugich i 377 uczniów klas trzecich. Z PG1 w Zawadzkiem wzięło udział 16 uczniów zainteresowanych matematyką. Mikołaj Pamuła, uczeń klasy 1b zajął 10 miejsce i został LAUREATEM tego konkursu. Urszula Spik zajęła 11 miejsce i otrzymała WYRÓŻNIENIE. GRATULUJEMY

 

I miejsce w Konkursie Języka Niemieckiego

Miło nam poinformować, że 29.04.2015r. nasza uczennica Julia Skoluda zdobyła I miejsce w Konkursie Języka Niemieckiego o Puchar Dyrektora V LO w Opolu.

                                                                                                                            GRATULUJEMY 

Kangury z naszego gimnazjum

Znamy już wyniki tegorocznego Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” i śpieszymy donieść, że spośród 11 uczestników z naszej szkoły 4 osoby zostały wyróżnione. W kategorii Kadet na 546 uczestników wyróżnienie uzyskał Paweł Krawczyk z klasy Ib i Skrzypiec Kamil z klasy IIb.
W starszej kategorii Junior dla uczniów III klas gimnazjum i I klas szkół ponadgimnazjalnych na 340 uczniów, którzy przystąpili do konkursu wyróżnienie zdobyli Agnieszka Poliwoda i Szymon Kochanek z klasy IIIb. Ten wynik to „kangurzy” skok na podium , w kategorii tej bowiem nie było laureata, 1 osoba tylko wynik bardzo dobry, plasując się tym samym o oczko wyżej niż nasi trzecioklasiści.
BRAWO KANGURY Z GIMNAZJUM !!!!!
Bożena Nawrot

Sukcesy zawadczańskich gimnazjalistów

Już zakończyły się wojewódzkie eliminacje konkursów przedmiotowych, więc chcemy się troszkę pochwalić a raczej podzielić radością z naszych tegorocznych sukcesów w tych prestiżowych zawodach. W tym roku wśród naszych gimnazjalistów mamy finalistkę i laureata Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Szymon Kochanek został laureatem, a tym samym będzie zwolniony z części matematycznej Egzaminu Gimnazjalnego ze 100% ilością punktów. Agnieszka Poliwoda otrzymała tytuł finalistki tegoż konkursu, zajmując razem ze swoim kolegą z klasy znaczące miejsce w elicie opolskiej młodzieży o wyjątkowych zdolnościach matematycznych. Uczniowie Ci nie przypadkowo zdobyli te tytuły. Ciężką pracą  pogłębiają swoją wiedzę, rozwijając swoje pasje, są nieprzeciętni, niezmordowani w drodze do realizacji swoich celów. Sukcesy Szymona i Agnieszki to nie wszystko.

     W tym roku szkolnym uczniowie naszego gimnazjum "zgarnęli prawie wszystkie miejsca na podium " w gminnych eliminacjach wojewódzkich konkursów przedmiotowych i tak : z fizyki 2 m-ce zajął Szymon Kochanek, 3 m-ce Adam Lewandowski, z chemii 1m-ceSzymon Kochanek, 2 m-ce Marcin Skrzypiec, 3 m-ce Adam Lewandowski, z biologii 1 m-ce Szymon Kochanek, 2 m-ce Julia Zaręba, 3 m-ce Adam  Lewandowski, z geografii 2 m-ce Adam Lewandowski, 3 m-ce Michał Krafczyk, z historii 2 m-ce Szymon Kochanek, 3 m-ce Adam Lewandowski i Marcin Skrzypiec. W językach też "wymietliśmy" konkurencję i tak: z języka polskiego 1 m-ce w etapie gminnym wojewódzkiego konkursu zajęła Agnieszka Poliwoda, 3 m-ce Natalia Kucharczyk, z języka angielskiego 1 m-ce Adam Lewandowski, 2 m-ce Wiktoria Saternus, 3 m-ce Agnieszka Poliwoda, a z języka niemieckiego bezkonkurencyjna była Julia Skoluda, która jest ubiegłoroczną laureatką tego konkursu.

     Przysłowiową wisienką na torcie jest wybór uczennicy  naszego gimnazjum na Najlepszego Ucznia Powiatu Strzeleckiego w kategorii najlepszy uczeń gimnazjum. Ten tytuł otrzymała  Julia Skoluda , jesteśmy bardzo dumni z tego wyboru.

    Tegoroczne sukcesy zawadczańskich gimnazjalistów są najlepszą wizytówką naszej szkoły, szkoły, która dzięki wysokiemu poziomowi nauczania, pozytywnie motywującej atmosferze umożliwia wszechstronny rozwój, rozwijanie zainteresowań i realizacje pasji wśród młodzieży.

 

MULTITEST
W październiku 2015 roku odbył się ogólnokrajowy konkurs MULTITEST
Uczniowie gimnazjów z całego kraju startowali w zakresie różnych przedmiotów.
Z naszej szkoły swoich sił z matematyki spróbowało 14 uczniów.
Urszula Spik
uczennica klasy I b zajęła 7 miejsce na 1085 uczestników klas pierwszych z całego kraju i uzyskała tytuł LAUREATA.
Anna Ludwig
 uczennica klasy I b zajęła 11 miejsce uzyskując WYRÓŻNIENIE.
Agnieszka Poliwoda
 uczennica klasy 3 b zajęła 14 miejsce na 786 uczestników z klas trzecich i również uzyskała WYRÓŻNIENIE.