Przedstawienie profilaktyczne

Dnia 4.10.2017 r. gościliśmy w naszej szkole Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa. Młodzież gimnazjalna i uczniowie kl. VII szkoły podstawowej obejrzeli przedstawienie profilaktyczne „Jeszcze jeden dzień, jeszcze jeden sen …”. Spektakl podejmuje tematykę skutków uzależnienia od narkotyków. Uświadamia młodzieży, jakie konsekwencje może przynieść podjęcie błędnych decyzji życiowych. Ukazuje jaką wartością jest życie ludzkie, które należy za wszelką cenę chronić. Jednym z przesłań sztuki było uświadomienie uczniom, że każda osoba może osiągnąć w życiu sukces, wystarczy wyznaczyć sobie cele i do nich dążyć.

Zajęcia warsztatowe z psychologiem

Dnia 26.09.2017r. w klasach II i III odbyły się 2-godzinne zajęcia warsztatowe z psychologiem z Centrum Edukacyjno-Szkoleniowego "Genesis" z Krakowa. W klasach II na warsztatach był podejmowany problem „Hejtu w Internecie”, a w klasach III - „Samoocena” czyli poczucie własnej wartości. Nasi uczniowie mogli uczestniczyć w tych zajęciach dzięki Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Zawadzkiego, która sfinansowała naszym uczniom w/w warsztaty. Za co bardzo dziękujemy.

Międzynarodowy Dzień Sportu

Dnia 6.10.2017r. klasa IIa uczestniczyła w Międzynarodowym Dniu Sportu organizowanym przez GOSiT Zawadzkie. Uczniowie rywalizowali między sobą w czterech konkurencjach. Najlepszymi w rzucie piłką lekarską okazali się Marcin Brolik 12,8m i Jesica Pigula 8,5m. Najdalej z miejsca skoczył Tomek Czupała 257cm i Amelia Niedzwiedź 173cm. Oni również nie dali innym szans w biegu po tzw."kopercie". Konkurencja "zakręcony strzał" prawie wszystkim nie sprawiła większej trudności. Wszyscy dobrze się bawili i miło spędzili czas.

Narodowe Czytanie

W piątek 15 września 2017 roku w Kinoteatrze w Zawadzkiem, odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Tegoroczną lekturą było „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. W akcję Narodowego Czytania – oprócz przedstawicieli GOSiT, Urzędu Miasta, Nadleśnictwa Zawadzkie oraz Policji – włączyły się również zawadczańskie szkoły. Nasze gimnazjum reprezentowała Pani dyrektor – Róża Paprotna, która wcieliła się w rolę Księdza, Żyda i Haneczki oraz polonistka – Victoria Początek czytająca role Kaspra, Rycerza oraz Zosi. Uczniowie naszej szkoły zasiedli na widowni i z uwagą słuchali czytających i podziwiali towarzyszące imprezie tańce zespołu „Żędowianie”. Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja publicznego czytania wybitnych dzieł literackich rodzimych autorów. Jej celem jest popularyzacja czytelnictwa oraz propagowanie bogactwa polskiej literatury.

W roku szkolnym 2016/2017 (w czerwcu) nasze gimnazjum wzięło udział w badaniach ankietowych w ramach projektu „SYSTEM ODDZIAŁYWAŃ PROFILAKTYCZNYCH W POLSCE”, realizowanego na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej prze Fundację „Masz Szansę” . Celem badań jest zwiększenie skuteczności profilaktyki uzależnień i zaburzeń zachowania dzieci i młodzieży w Polsce.
Ponowne badania odbędą się w czerwcu 2018r.

NOWY ROK SZKOLNY 2017/2018

Witamy po wakacjach. Letni czas beztroskiego wypoczynku zakończyliśmy 4 września, rozpoczynając jednocześnie nowy 2017/2018 rok szkolny. Wszystkim,  drodzy uczniowie życzymy owocnej  pracy w nowym roku szkolnym.