Dnia 3 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019.
Jest to ostatni rok istnienia naszej szkoły.

OGŁOSZENIE
06.06.2019r. o godz.16.30 w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Zawadzkiem odbędzie się spotkanie z dyrektorem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych    w Zawadzkiem w sprawie rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych. Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów klas 3 gimnazjum i klas VIII szkoły podstawowej.

Ważna lekcja historii
29 kwietnia odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Młodzież gimnazjalna przygotowała z tej okazji program artystyczny, który przypomniał nam, jak ważne jest to święto. Historyczne scenki we współczesnej aranżacji spodobały się zarówno gimnazjalistom, jak i zaproszonym na tę uroczystość uczniom szkoły podstawowej. Całość możecie obejrzeć, klikając poniższy   l i  n k.

W Hołdzie Niepodległej
9 listopada 2018 r. uroczyście obchodziliśmy przypadającą w tym roku 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ze względu na tak znaczącą rocznicę, obchodziliśmy ją wyjątkowo. Świętowaliśmy wspólnie ze szkołą podstawową. Podczas uroczystej akademii gimnazjaliści zaprezentowali okolicznościowy program pt. „Pociąg do wolności”, natomiast uczniowie klas 8 i 4 szkoły podstawowej zatańczyli poloneza. Całość uświetnił Festiwal Pieśni Patriotycznych. Po występach wszyscy odbyli „podróż” po dziejach Polski. Wędrując od sali do sali oglądaliśmy inscenizacje w wykonaniu uczniów klas 4-8. Każda z klas przedstawiała inne wydarzenie historyczne – od legendarnego Lecha do czasów współczesnych. Podczas przerwy w oglądaniu prezentacji historycznych odśpiewaliśmy wspólnie hymn Polski w ramach udziału w akcji „Rekord dla Niepodległej”.

Święto Drzewa
16 października 2018 r. na terenie leśnictwa Dębie w Zawadzkiem odbyła się XVI edycja Święta Drzewa. Wydarzenie to jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja, którego inauguracją jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew co roku w październiku. Program bierze również udział w Kampanii Miliard Drzew dla Planety - ogólnoświatowej inicjatywie sadzenia drzew, aby sprostać wyzwaniom jakie niosą zmiany klimatyczne. Dołożyliśmy „cegiełkę” do tych działań, gdyż wraz z przedstawicielami 10 szkół oraz licznie zaproszonymi gośćmi posadziliśmy wiele nowych drzew. W tym roku były to czereśnie ptasie i kaliny koralowe, które w przyszłości wzbogacą bazę pokarmową ptaków leśnych. Ponadto podczas tegorocznego spotkania uczczono 100-lecie powstania Związku Leśników Polskich – wydarzenie symboliczne, gdyż zbiegło się ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedstawiciele tej organizacji posadzili symbolicznego, pamiątkowego buka na terenie Parku im. Zasłużonych Leśników Nadleśnictwa Zawadzkie.

Ogólnopolski Tydzień Kariery
W dniach 15-21 X 2018 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej odbyła się X edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery pod hasłem „Bądź architektem swojego szczęścia”. OTK, to coroczne działanie mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego - wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery. Nasz szkoła również podejmuje działania wspierające podjęcie decyzji dotyczącej dalszej drogi kształcenia. W ramach obchodów OTK, 18 października uczniowie klas 3 udali się z wizytą do lokalnej, zawadczańskiej szkoły ponadgimnazjalnej. Celem wizyty było zapoznanie z zawodami technicznymi, w których można kształcić się w ZSP Zawadzkie. Nasi uczniowie zostali bardzo serdecznie przyjęci przez starszą młodzież jak i pedagogów tejże placówki. Wzięli udział w ciekawych zajęciach, poznali specyfikę zawodu informatyka i ekonomisty. ZSP Zawadzkie dysponuje doskonałą bazą dydaktyczną i osiąga wysokie wyniki kształcenia. Potwierdzają to tegoroczne wyniki egzaminu maturalnego oraz egzaminów zawodowych, które uplasowały szkołę na poziomie powyżej średniej wojewódzkiej. ZSP Zawadzkie jest więc bardzo dobrą bazą pod przyszłą karierę zawodową. 19 października natomiast, trzecioklasiści wzięli udział w spotkaniu z doradcą zawodowym Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Strzelcach Opolskich – panią Ireną Niewęgłowską. Oprócz spotkań klasowych odbyły się również konsultacje indywidualne. Z uwagi na duże zainteresowanie i potrzebę skorzystania z porady doradcy zawodowego planowane jest kolejne spotkanie.
Fotorelacja dostępna na stronie ZSP Zawadzkie: http://www.zspzawadzkie.wodip.opole.pl/

Dzień Krawata
W dniu 28 września 2018 r. odbył się w naszej szkole dzień krawata. Tego dnia wszyscy uczniowie gimnazjum oraz szkoły podstawowej mieli przyjść w krawatach. Niektórzy przyszli nawet w koszulach. Do akcji włączyli się również nauczyciele. Dziękujemy pani Barbarze Dylong za pomoc w przygotowaniu tego dnia.                                                                                             Samorząd Uczniowski

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
3 września 2018r. Pani Dyrektor Róża Paprotna zainaugurowała nowy rok szkolny 2018/2019.
Jest to rok wyjątkowy, ponieważ jest to ostatni rok istnienia gimnazjów.
W PG nr 1 w Zawadzkiem naukę rozpoczęło 41 uczniów w 2 zespołach klasowych. Nie są oni jednak sami w naszym pieknym budynku. W ramach współpracy z PSP w Zawadzkiem korzystają z niego uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej. Wszystkim uczniom życzymy owocnej pracy w nowym roku szkolnym.